Zamknij

Wakacyjne loty zagrożone? Wiceszef ZZ kontrolerów lotów wyjaśnia

Czy wakacyjne loty są zagrożone przez spór kontrolerów z PAŻP? - 99 proc., być może nawet 99,9 proc., że nic strasznego się nie wydarzy - mówi w programie "Gość Radia ZET" wiceszef ZZ kontrolerów lotów Andrzej Fenrych.

loty
fot. Piotr Molecki/East News

Spór kontrolerów lotów z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej może zakłócić loty w wakacje? Wiceszef Związków Zawodowych Kontrolerów Lotów Andrzej Fenrych w Radiu ZET uspokaja. - 99 proc., być może nawet 99,9 proc., że nic strasznego się nie wydarzy - mówi.

Wyloty w wakacje się odbędą? Wiceszef ZZ kontrolerów komentuje

- Jedyną przeszkodą byłby nieoczekiwany ruch ze strony ministra Adamczyka. Regulaminy, które strona społeczna konsultuje z pracodawcą, muszą być podpisane przez pana ministra. Mógłby wywrócić stolik - dodaje.

Gość Radia ZET podkreśla jednocześnie, że strajku kontrolerów lotów nie będzie, a całe zamieszanie wynikało z tego, że zostali oni zwolnieni z pracy. - Jesteśmy na etapie wypowiedzenia – mówi związkowiec. Zapowiada, że o 10:00 kolejna tura rozmów z PAŻP.

Przypomnijmy, pod koniec maja Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego zawarły wstępne porozumienie dotyczące zmian w regulaminach pracy i wynagrodzeń, co postulowała strona społeczna. PAŻP jest jedyną w kraju instytucją szkolącą i zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego. Pełnią oni służbę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Więcej na RadioZET.pl: Polacy polecą na wakacje? Wiceszef ZZ kontroler lotów: Na 99,9 proc.

RadioZET.pl