Wakacje na kolei? PKP Intercity wprowadza wielkie promocje

Redakcja
24.06.2017 13:29
Wakacje na kolei? PKP Intercity wprowadza wielkie promocje
fot. Flickr

Ci, którzy wakacyjny czas planują spędzić na kolejowych wojażach po całej Polsce mogą liczyć na spore oszczędności. PKP Intercity wprowadza nową akcję, która pozwoli na tanie podróżowanie. 

Zagłosuj

Jakim środkiem transportu podróżujesz w wakacje?

Liczba głosów:

Specjalna wakacyjna oferta PKP sprawi, że podróże mogą okazać się dużo tańsze niż myślimy. Przewoźnik oferuje bilety weekendowe oraz zniżki dla rodzin. Akcja połączona jest z uruchomieniem nowych przejazdów na trasach Łódź-Giżycko, Warszawa-Beskid Śląski. PKP Intercity poprawi dojazdy do Kudowy-Zdroju i Szklarskiej Poręby.

Zobacz także

Spragnieni zagranicznych wycieczek będą mogli dojechać m.in. na Ukrainę, Węgry, Słowację do Czech, Austrii, Niemiec czy Rosji.

Weekend=zniżka

Hitem wakacyjnej oferty ma być bilet weekendowy. W cenie 81 złotych będziemy mogli odbyć dowolną ilość przejazdów pociągami TLK i InterCity (IC). Podróż możliwa jest od piątku od godziny 19 do poniedziałku do godziny 6.00.

Za cenę 164 złotych w ofercie premium skorzystamy ze znacznie większej ilości połączeń, bo obejmującej pociągi Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i TLK.

Rodzinny zysk

Rodzinny bilet umożliwi przejazd z rabatem w wysokości 30 procent. Co ważne, zniżką objęta jest podróż dwójki osób (w tym dzieci do 16 roku życia). Jeszcze większą ulgę zyskają posiadacze Karty Dużej Rodziny. Rabat w wysokości 30 procent łączy się z ustawową zniżką wynoszącą 37 procent. O 1/3 mniej zapłacą też osoby powyżej 60 roku życia (Bilet dla Seniora). 

RadioZET.pl/DG