Zamknij

Wał szkwałowy nad Mierzeją Helską. Zdjęcie oczarowało internautów

Redakcja
17.07.2018 10:50
Wał szkwałowy
fot. www.instagram.com/b_a_l_t_y_k/

Podłużna, gęsta chmura, będąca prawdopodobnie tzw. wałem szkwałowym uchwycona w kadrze. Agata i Wojtek, czyli autorzy serwisu „Projekt Bałtyk”, sfotografowali niezwykłe zjawisko na niebie. Ich zdjęcie wywołało ogromne zainteresowanie wśród internautów. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy boisz się burzy?

Liczba głosów:

Zdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych wykonano 11 lipca nad Mierzeją Helską. Autorom fotografii udało się uchwycić nadciągający wał szkwałowy. 

Jak podają Polscy Łowcy Burz, wał szkwałowy to pozioma, przypominająca kształtem klin, chmura związana z frontem szkwałowym burzy (czasami z chłodnym frontem atmosferycznym, bez obecności burzy). Tego typu forma chmury występuje najczęściej na granicy burzowych frontów atmosferycznych oraz w superkomórkach. W rejonie jej występowania zazwyczaj pojawia się porywisty wiatr zwany szkwałem i intensywne opady.

Wał szkwałowy. Niezwykłe zdjęcie 

– W środę, 11 lipca, w godzinach popołudniowych zauważyliśmy, że nad Kuźnicę nadciąga chmura, która przyjęła bardzo nietypowy i widowiskowy kształt. Już z komentarzy pod naszym zdjęciem dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie jest to wał szkwałowy. Nie zastanawiając się długo, pobiegliśmy po drona. Na zrobienie zdjęcia mieliśmy około pięciu minut. Po tym czasie chmura minęła Kuźnicę i było już po wszystkim. O dziwo, zarówno przed przejściem chmury, jak i po jej nadejściu, panował względny spokój, a niezbyt silny wiatr pozwolił nam bezpiecznie wylądować – opowiadają Agata i Wojtek w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Zdjęcie wzbudziło ogromny zachwyt wśród polskich internautów: 

Wczoraj w Kuźnicy obserwowaliśmy. Super zdjęcie

Jedno z najbardziej epickich zdjęć z drona jakie widziałem

Ojj zapadnie to zdjęcie w pamięci

Zobacz także

RadioZET.pl/gazeta.pl/Instagram/DG