Zamknij

Pobili na śmierć 35-latka. Policjantów uniewinniono, ale sprawa wraca przed sąd

05.03.2020 18:04
Policjanci Wałbrzych
fot. Grażyna Wiatr Twitter

Przed sąd wróciła sprawa policjantów z Wałbrzycha, których sądzono już za pobicie na śmierć 35-latka. Prokuratura wniosła udaną kasację do Sądu Najwyższego. Wcześniej sąd uniewinnił mundurowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Do zdarzenia doszło siedem lat temu na komisariacie.  Dwóch byłych już policjantów z Wałbrzycha ponownie stanęło dziś przez sądem za śmiertelne pobicie 35-latka.

Zobacz także

Jak przypomina reporterka Radia ZET, to już piąty proces w tej sprawie. Śledztwo było poszlakowe. Wcześniej policjanci byli na zmianę skazywani i uniewinniani. Dziś ruszył proces apelacyjny, będący skutkiem udanej kasacji prokuratury do Sądu Najwyższego.

Zdaniem prokuratora Tomasza Orepuka z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, wszystko wskazuje, że byli mundurowi  zostaną skazani

Nic nie wydarzyło się przez te kilka lat procesów, co podważyłoby tezy w akcie oskarżenia

- powiedział prokurator ze Świdnicy.

Zobacz także

Oskarżeni konsekwentnie nie przyznają się do winy. Ich obrońcy twierdzą, że brakuje bezpośrednich dowodów na pobicie 35-latka na komisariacie.

Zwłoki mężczyzny znaleziono kilkaset metrów od jednostki policji, trzy godziny po interwencji. Zdaniem biegłych śmierć mężczyzny mógł spowodować jeden silny cios w śledzionę.

RadioZET.pl/BC