Zamknij

Nastolatek uciekał przed policją. Ukrył się w... kojcu dla psa

Redakcja
21.10.2018 09:56
Nastolatek uciekał przed policją. Ukrył się w... kojcu dla psa
fot. Shutterstock

19-latek jechał samochodem w kierunku Podzamcza w Wałbrzychu. Gdy zobaczył w lusterku radiowóz, gwałtownie przyspieszył. Jego zachowanie zaniepokoiło funkcjonariuszy, którzy włączyli sygnały i ruszyli za autem.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Gdy młody mężczyzna zauważył jadący z tyłu radiowóz, nerwowo zdecydował się na ucieczkę. Pędził wąskimi uliczkami, a po skręceniu w ulicę Kamienną i po staranowaniu bramy wjazdowej jednego z gospodarstw, porzucił auto i zaczął uciekać.

Zobacz także

W końcu 19-latek postanowił ukryć się w… kojcu dla psa. Policja dokładnie przeszukała teren posesji i znalazła młodego mężczyznę. Ten z kolei, po wyjściu z kojca, wyjaśnił policjantom przyczyny swojego gwałtownego zachowania.

Zobacz także

- W trakcie legitymowania oświadczył policjantom, że jest osobą poszukiwaną, dlatego podjął decyzję o ucieczce. Miał jednak uprawnienia do kierowania pojazdami oraz był trzeźwy - poinformował sierż. szt. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Za niezatrzymanie samochodu i kontynuowanie jazdy pomimo policyjnego polecenia zatrzymania pojazdu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

RadioZET.pl/wp.pl/BM