Zamknij

Udusił kochankę penisem. Skorzystał z tego, że była pijana

21.10.2021 09:02
policja
fot. Marek BAZAK/East News

Mieszkaniec Wałbrzycha udusił kobietę podczas wymuszonego stosunku oralnego. Zapadł wyrok w sprawie 60-letniego Andrzeja U. Mężczyzna został skazany na cztery lata więzienia. Prokurator domagał się dożywocia.

W Wałbrzychu 60-letni Andrzej U. uprawiał seks oralny z nieprzytomną kochanką. Mężczyzna wykorzystał fakt, że jego partnerka, Renata G., była upojona alkoholem - informuje "Gazeta Wyborcza". Do tragedii doszło w październiku 2020 roku. Andrzej U. po powrocie z porannych zakupów postanowił odbyć z kochanką stosunek. Renata G. jeszcze spała. Po akcie mężczyzny nie zaniepokoił fakt, że kobieta się nie ocknęła.

Wałbrzych. Udusił kobietę podczas seksu. Jest wyrok

Podczas śledztwa U. zeznał, że kobieta uśmiechała się podczas seksu. Miała 5,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wezwał ratowników dopiero po kilku godzinach. Okazało się, że Renata G. została uduszona.

Mieszkaniec Wałbrzycha został oskarżony nie tylko o pozbawienie życia partnerki, ale także o przestępstwo pozbawienia wolności seksualnej. Przyznał, że nie pierwszy raz wykorzystał seksualnie fakt upojenia alkoholowego kobiety. Prokurator wnosił o dożywocie.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", prokuratura w Świdnicy oskarżyła U. o "działanie w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia Renaty G. w trakcie oralnego stosunku seksualnego, do którego doprowadził, wykorzystując bezradność kobiety wynikającą z jej upojenia alkoholowego, czym dokonał jej uduszenia przez zadławienie".

- Andrzej U. jest winny tego, że nie zachowując ostrożności wymaganej w danych okolicznościach, w trakcie oralnego stosunku seksualnego doprowadził do jej uduszenia - orzekł sędzia, cytowany przez "GW".

Mężczyzna usłyszał wyrok czterech lat więzienia. Nie wspomniano w nim o tym, że Renata G. została pozbawiona możliwości wyrażenia zgody na odbycie z mężczyzną stosunku oralnego. Orzeczenie nie jest prawomocne.

RadioZET.pl/"Gazeta Wyborcza"