Klientka zostawiła kartę w terminalu. Kasjerka sprytnie przejęła dane

Redakcja
25.02.2018 21:14
Klientka zostawiła kartę w terminalu. Kasjerka sprytnie przejęła dane
fot. East News

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 32-letnią pracownicę sklepu. Kobieta spisała pełne dane z karty płatniczej znalezionej na terenie jednego z wałbrzyskich sklepów, a następnie dokonała szesnastokrotnie transakcji internetowych.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Korzystasz z transakcji bezgotówkowych?

Liczba głosów:

22-letnia mieszkanka Wałbrzycha robiła zakupy w jednym z marketów. Przez nieuwagę pozostawiła kartę płatnicza w terminalu. Pracownik sklepu przekazał ją kierownikowi, a ten schował do sejfu.

O zdarzeniu wiedziała jednak inna z pracownic, która wykorzystała moment, spisała dane znajdujące się na karcie płatniczej, a następnie pomiędzy 16, a 17 lutego dokonała szesnastokrotnie transakcji internetowych powodując straty w łącznej kwocie 650 złotych.

Pokrzywdzona po kilku dniach zorientowała się, że nie ma karty płatniczej, a na koncie brakuje jej środków i zgłosiła sprawę policjantom. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 20 lutego w miejscu zamieszkania 32-letnią kobietę. 

Zobacz także

Pracownica sklepu przyznała się do popełnionego czynu i złożyła wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem na konto bankowe stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

RadioZET.pl/KMP Wałbrzych/DG