Zamknij

Skandal w wałbrzyskiej szkole. Ksiądz wysyłał uczniom lubieżne wiadomości?

Redakcja
10.12.2018 15:45
Skandal w wałbrzyskiej szkole. Ksiądz wysyłał uczniom lubieżne wiadomości?
fot. Shutterstock

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo w sprawie księdza, który miał rzekomo rozsyłać uczniom jednej z tamtejszych szkół SMS-y o treści erotycznej – pisze „Gazeta Wyborcza”. Kuratorium, jak i kuria biskupia w Świdnicy, nie komentują sprawy. Ksiądz został zawieszony w pracy nauczyciela.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Iwona Hnatiuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu, przyznaje, że wspomniany ksiądz pracował w szkole od lat, jednak po tym, jak sprawa erotycznych SMS-ów wyszła na jaw, zawieszono go w pracy nauczyciela.

Gazeta ustaliła nieoficjalnie, że ksiądz M. jest wikariuszem w wałbrzyskiej parafii pw. św. Józefa Robotnika.

Zobacz także

Dyrekcja szkoły dowiedziała się o sprawie od jednego z uczniów, który pokazał wiadomości, jakie miał dostawać od duchownego. Podobne wiadomości miało otrzymać więcej uczniów.

Szef Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu potwierdza, że dyrekcja szkoły złożyła zawiadomienie w tej sprawie. Powiadomione zostało także kuratorium. Wobec księdza może zostać wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

„Gazeta Wyborcza” zwróciła się o komentarz w sprawie do kurii biskupiej w Świdnicy i kuratorium. Nie odpowiedziano jednak na pytania dziennikarzy.

RadioZET.pl/GazetaWyborcza/BM