Zamknij

Urodziła dziecko do wiaderka i wyrzuciła. Szokujący wyrok sądu

Redakcja
08.10.2018 15:41
Urodziła dziecko do wiaderka i wyrzuciła. Szokujący wyrok sądu
fot. Shutterstock

W lutym br. mężczyzna spacerujący z psem natknął się wyrzucone w krzaki zwłoki noworodka z pępowiną i łożyskiem. Sprawa z Wałbrzycha wstrząsnęła całą Polską. Matka dziecka została skazana na 6 miesięcy ograniczenia wolności za zbezczeszczenie zwłok. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O sprawie informuje „Gazeta Wrocławska”. Dramat w Wałbrzychu rozegrał się na początku roku. 19 lutego jeden z mieszkańców miasta natknął się na wyrzucone w krzaki zwłoki noworodka z pępowiną i łożyskiem. Tego samego dnia śledczy zatrzymali Darię P. – matkę dziecka. 
Kobieta w trakcie przesłuchania zeznała, że chciała do wiaderka oddać mocz. Kiedy zorientowała się, że urodziła dziecko, wyrzuciła je w krzaki. 

Urodziła dziecko do wiaderka i wyrzuciła w krzaki

Daria P. nie została oskarżona o morderstwo. Prokuratura prowadziła postępowanie pod kątem zbezczeszczenia zwłok, bo według biegłego na zwłokach noworodka nie znaleziono obrażeń wskazujących na morderstwo.

Zobacz także

Za zbezczeszczenie zwłok grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu usłyszała wyrok 6 miesięcy ograniczenia wolności po 20 godzin kontrolowanej pracy na cele społeczne w stosunku miesięcznym. Ponadto Daria P. została zwolniona z kosztów sądowych.

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/DG