Zamknij

„Arsenał” niewybuchów w mieszkaniu. Ewakuowano kilka kamienic

Magdalena Kulej
27.06.2019 22:30
Wałbrzych. Niewybuchy w mieszkaniu w Mieroszowie. Ewakuacja
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W jednym z mieszkań w Mieroszowie niedaleko Wałbrzycha policja znalazła co najmniej kilkanaście niewybuchów z czasów drugiej wojny światowej. Saperzy wywożą pociski, ale konieczna była ewakuacja mieszkańców pobliskich kamienic.

Prawdziwy arsenał niewybuchów znaleźli policjanci w zabudowaniach gospodarczych przy budynku poczty, ale też… w mieszkaniu w Mieroszowie koło Wałbrzycha.

Funkcjonariusze podczas interwencji w mieszkaniu 45-latki znaleźli materiały wybuchowe ukryte na strychu, w komórce i w szafie. Wśród pocisków znaleziono m.in. w pełni sprawny, nierozbrojony granat f1, którego promień rażenia wynosi nawet 200 metrów.

Jak tłumaczyła służbom kobieta, niewybuchy przy pomocy wykrywacza metalu zbiera i kolekcjonuje jej syn. Oboje zostali zatrzymani. 

Mężczyzna jest obecnie przesłuchiwany. Może usłyszeć dwa zarzuty: posiadania materiałów wybuchowych bez specjalnego pozwolenia i sprowadzenia niebezpieczeństwa. 

W międzyczasie w domu zatrzymanych działają saperzy, który wynoszą niewybuchy. Nie wiadomo ile jeszcze potrwa akcja. Na czas usuwania niewybuchów ewakuowano łącznie 70 osób z pobliskich lokali.

Zobacz także

Radio ZET/dziennik.walbrzych.pl