Zamknij

Martwy noworodek znaleziony na trawniku. Jest zarzut dla matki [NOWE FAKTY]

Redakcja
21.02.2018 11:55
Wałbrzych
fot. Pixabay

Zarzut znieważenia zwłok postawiła w środę prokuratura 28-letniej matce noworodka, który został znaleziony w krzakach przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się martwe.

Jak powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk, w środę rozpoczęło się w Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu przesłuchanie matki zmarłego noworodka. — Prokurator postawił jej zarzut znieważenia zwłok, za co grozi do 2 lat więzienia — powiedział prok. Orepuk.

Zobacz także

Zwłoki noworodka znalazł w poniedziałek przypadkowy przechodzień. W sprawie zatrzymano również 46-letniego partnera kobiety. — Po zakończeniu przesłuchania matki dziecka prokurator zdecyduje o ewentualnych zarzutach dla tego mężczyzny — powiedział rzecznik.

We wtorek na zlecenie wałbrzyskiej prokuratury została przeprowadzona sekcja zwłok noworodka. Wykazała, że dziecko urodziło się martwe w 8. lub 9. miesiącu ciąży. Nie miało żadnych wad genetycznych, a na jego ciele nie stwierdzono śladów mogących sugerować, że do jego śmierci ktoś się przyczynił –— podał prok. Orepuk.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP