Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Dziadek molestował dwie 9-letnie wnuczki, jedną z nich zgwałcił. Koszmar trwał cztery lata

Redakcja
19.02.2018 14:54
Gwałt
fot. Pixabay

Wałbrzyscy śledczy ustalili, że 60-latek przez ostatnie kilka lat wykorzystywał seksualnie swoje kilkuletnie wnuczki, a wobec jednej z nich miał dopuścić się gwałtu. Sprawa trafiła już do prokuratury i do sądu, a mężczyzna do aresztu.

Tę wstrząsającą historię opisała „Gazet Wrocławska”. 60-letni Marek S. miał od 2014 roku molestować swoje małoletnie, będące dziś w wieku 9 lat, wnuczki.

Zobacz także

— Z naszych ustaleń wynika, że obie dziewczynki były w tym okresie regularnie przekazywane przez swoich rodziców pod opiekę dziadka. Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z dziewczynek poskarżyła się swojemu ojcu i zarazem synowi oskarżonego na bóle w okolicach narządów płciowych — mówi dziennikarzom „Gazety Wrocławskiej” Marcin Witkowski z Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu.

Organy ścigania już zajęły się tą sprawą. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty gwałtu oraz innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności. Zastosowano również wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/MP