Zamknij

Dzielnicowa wyciągnęła desperata z jeziora

Redakcja
25.08.2017 07:56
Dzielnicowa wyciągnęła desperata z jeziora
fot. Policja

Dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu uratowała 26-latka, który usiłował odebrać sobie życie.

Młody mężczyzna wbiegł do jeziora w trakcie silnych opadów deszczu i burzy. Policjantka wyciągnęła mężczyznę z wody, który został przekazany służbom medycznym.

O tym, że 26-letni mężczyzna chce popełnić samobójstwo na strychu budynku, w którym mieszkał, powiadomiła jego partnerka. Z rozmowy z kobietą wynikało, że po nieudanej wcześniejszej próbie samobójczej młody człowiek uciekł z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku, a zachodziło podejrzenie, że może ponowić próbę odebrania sobie życia.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Wbiegła do wody za mężczyzną

W jednostce ogłoszony został alarm i policjanci rozpoczęli poszukiwania desperata. Patrole sprawdzały teren wokół domostwa, rozpytując mieszkańców. W pewnej chwili jeden z mieszkańców zauważył biegnącego 26-latka i powiadomił funkcjonariuszy. Będąca w pobliżu dzielnicowa st. sierż Agnieszka Roman ruszyła za nim.

Desperat wbiegł do pobliskiego Jeziora Zamkowego. Do wody za chłopakiem wbiegł też jeden z mieszkańców, usiłując wyciągnąć młodego mężczyznę, ale bezskutecznie. Zdarzenie miało miejsce podczas silnych opadów deszczu i burzy.

Zobacz także

Policjantka długo nie zastanawiając się wbiegła do wody za znanym jej 26-latkiem, aby chwycić go za odzież. Jednak mężczyzna wyrwał się i popłynął dalej. Dzielnicowa będąc nadal w wodzie podjęła rozmowę z desperatem, co spowodowało, że rozpoznał ją i zbliżył się skracając dystans między nimi. Bliska odległość umożliwiła złapanie mężczyzny za ubranie. Następnie policjanci, którzy przybiegli na pomoc, wyciągnęli młodego mężczyznę na brzeg i przekazali służbom medycznym.

Gdzie szukać pomocy w trudnych momentach?

Dzieci i młodzież w trudnych sytuacjach mogą korzystać z pomocy bezpłatnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Linia jest czynna codziennie od 12:00 do 22:00. Przez całą dobę można przesłać anonimową wiadomość online na www.116111.pl/napisz

Dorośli mogą skontaktować się z Instytutem Psychologii Zdrowia PTP pod numerem 116 123 czynnym codziennie od godz. 14:00 do 22:00.

RadioZET.pl/policja/maal