Zamknij

Walczyli ze smogiem, a teraz… z dziurami w drogach. Polacy mówią: dość

Redakcja
12.02.2019 21:47
Walczyli ze smogiem, a teraz… z dziurami w drogach. Polacy mówią: dość
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Polskie drogi to dziura na dziurze – o tym mówiło się już wiele. Ale tym razem na mówieniu się nie skończyło. Jeden z mieszkańców Łodzi postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i złożyć zawiadomienie do prokuratury. Jak twierdzi, dziury stanowią realne zagrożenie w jego mieście.

Jeden z niezadowolonych z obecnego stanu dróg mieszkańców Łodzi, powiedział „dość” i złożył do prokuratury zawiadomienie o stworzeniu przez miasto zagrożenia bezpieczeństwa dla użytkowników dróg.

100 dziur – tyle naliczył podróżując tylko od ul. Tamka, ul. Pomorską przez ul. Telefoniczną na Stoki, a następnie ul. Pomorską do ul. Niciarnianej. Jak twierdzi, dziury stanowią realne zagrożenie wypadkami, kolizjami i powodują liczne szkody. Mężczyzna liczy na to, że po jego interwencji prokuratura przyjrzy się sprawie i postawi zarzuty zarządcy dróg.

ZOBACZ: Wjechałeś w dziurę i uszkodziłeś koło? Należy ci się odszkodowanie

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi zachęca mieszkańców do zgłaszania telefonicznie ubytków w nawierzchni, „by łódzkie drogi naprawiane były szybciej”. Problem w tym, że – jak mówi RadioZET.pl łodzianka - „jest 5 numerów bodaj dla każdej dzielnicy. Nikt żadnego nie odbiera”.

„U mnie pod domem już od 2 tygodni trzeba zjeżdżać na przeciwległy pas, żeby ominąć dziury. (…) Lepsze drogi są w podłódzkich małych miejscowościach” – mówi.

Tragiczny stan polskich dróg potwierdza ostatni raport Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Jak podano z końcem 2018 roku, te „dobre” drogi stanowiły zaledwie 59,7 proc. ogółu wszystkich dróg w Polsce. Aż 25,1 proc. oceniono tak źle, że uznano ich natychmiastową naprawę za konieczną.

ZOBACZ: Policjanci zajrzeli do dziury w jezdni. Nie spodziewali się takiego odkrycia

RadioZET.pl/tvp.info/MK