Zamknij

Ceniony medyk zmarł na COVID-19. "Odszedł za wcześnie"

22.11.2021 22:10

Nie żyje Waldemar Brzostek, ważna postać dla szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. Ceniony technik elektroradiologii przegrał walkę z COVID-19.

szpital covidowy
fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Waldemar Brzostek był technikiem elektroradiologii w szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej przez 37 lat. 58-latek zmarł na COVID-19 w czwartek nad ranem. "Jego pełnego życia uśmiechu będzie nam brakować najbardziej" - piszą pogrążeni w żałobie koledzy medyka.

Waldemar Brzostek zmarł na COVID-19. Pracownicy szpitala w żałobie po śmierci kolegi

"Oddany i zaangażowany Pracowni Diagnostyki Obrazowej, lubiany na Bloku Operacyjnym, szanowany w całym Szpitalu. Zawsze chętny do pomocy, zawsze uśmiechnięty, zawsze przyjazny pacjentom" - wspominają Brzostka współpracownicy.

"Jeszcze 3 tygodnie był z nami, wśród lekarzy, pielęgniarek, techników, pacjentów. Dawał poczucie bezpieczeństwa. Uśmiechnięty, pracowity, służył radą i ciepłym słowem… Dziś już nie ma Waldka, a wraz z nim zniknęła cząstka naszej tożsamości. Pozostał smutek i łzy" - dodają.

Zmarłego pracownika placówki wspomina też kierownik Techników Elektroradiologii Judyta Legacka. "Bez Waldka nasza Pracownia już nigdy nie będzie taka sama. Odszedł za wcześnie. Nie był konfliktowy, zawsze wyważony i spokojny. Prawdziwy mężczyzna z klasą. Potrafił mnie rozczulić, mówiąc: Co tam, Józiu? Nigdy nie odmawiał wzięcia dyżuru za kogoś" - czytamy na Facebooku szpitala w Ostrowi Mazowieckiej.

RadioZET.pl