Zamknij

"Studenci medycyny będą mogli przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19"

27.09.2021 19:01
Szczepienia studentów medycyny 3. dawką
fot. PAP

- Cały czas na spotkaniach Rady Medycznej rozmawiamy o tym, żeby poszerzyć tę grupę osób, które mogą przyjąć kolejną dawkę szczepionki. Możliwością przyjęcia 3. dawki szczepionki przeciwko COVID-19 będą objęci studenci medycyny. Oficjalną informację podamy w najbliższym czasie - mówił w Radiu ZET wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 będzie rekomendowana również przyszłym medykom, jako osobom rozpoczynającym pracę w bliskim kontakcie z pacjentami. Wiceminister zdrowia został zapytany o tę kwestię na antenie Radia ZET.

Waldemar Kraska przyznał w Radiu ZET, że liczba osób, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, wczoraj (26 września, przyp.) wynosiła już 26 tys. osób. Do grupy osób uprawnionych do przyjmowania dawki przypominającej zostaną wkrótce dołączeni studenci medycyny

Wiceszef MZ zapowiada szczepienia przeciw Covid-19 trzecią dawką przyszłych medyków

– Tej trzeciej dawki szczepionki na pewno nie zabraknie. Chodzi tutaj głównie o osoby dializowane, z obniżoną odpornością, czy po przeszczepach i z chorobami nowotworowymi. W piątek było to 5,5 tys. osób zaszczepionych, a w sobotę 3 tysiące – podkreślił wiceszef Ministerstwa Zdrowia.

RadioZET.pl/oprac. BCh