Zamknij

Poseł PiS uległ poważnemu wypadkowi. Trafił do szpitala w ciężkim stanie

19.05.2022 12:46
Waldemar Olejniczak
fot. Waldemar Olejniczak - Poseł na Sejm RP

Poseł PiS Waldemar Olejniczak uległ poważnemu wypadkowi. Trafił do szpitala w ciężkim stanie. Super Express dowiedział się u rodziny posła, że jest przytomny, ale jego stan nadal jest poważny. 

Wypadek zdarzył się w okolicach Modlina. W samochód uderzył łoś, który wyskoczył nagle przed pojazd.  

Poszkodowany w wypadku został Waldemar Olejniczak, poseł PiS z okręgu płockiego. Olejniczak trafił do Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Jak donoszą media, stan posła jest poważny.

Waldemar Olejniczak w szpitalu. Uległ poważnemu wypadkowi

Według nieoficjalnych informacji PAP poseł był trzeźwy, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Asp. Aneta Fabisiak-Wydurska z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim przekazała, że "zdarzenie miało miejsce 14 maja o 22.20 w miejscowości Dębina". - Na trasie S7 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem łosia. Kierujący samochodem osobowym w wyniku tego zdarzenia doznał obrażeń twarzoczaszki. Został przewieziony do szpitala bielańskiego w Warszawie - powiedziała.
Natomiast Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Mazowieckim mł. kpt. Paweł Plagowski przekazał, że w ubiegłą sobotę w akcji ratunkowej brały udział trzy zastępy strażaków. - Samochód znajdował się na pasie w kierunku Warszawy. Poszkodowany kierowca miał rany cięte głowy. Został przewieziony do szpitala - powiedział. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Waldemar Olejniczak został posłem w grudniu 2019 roku. Zastąpił w parlamencie Marka Opiołę, który został wiceprezesem Najwyższej Izby Kontroli.

W 2002 i 2006 Olejniczak startował z list lokalnych komitetów. Od 2014 roku zasiadał z ramienia PiS w radzie powiatu sierpeckiego, a w 2015 bez powodzenia kandydował do Sejmu. W okręgu płockim otrzymał wówczas 4920 głosów. Został jednak posłem w 2015 roku, gdy zastąpił Wojciecha Jasińskiego, który został powołany na prezesa zarządu PKN Orlen.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Super Express/PAP

C