Afera Amber Gold: Waldemar Pawlak przed komisją śledczą

Redakcja
07.03.2017 16:02
Afera Amber Gold: Waldemar Pawlak przed komisją śledczą
fot. PAP

Waldemar Pawlak złożył we wtorek zeznania przed komisją badającą okoliczności afery Amber Gold. Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann chce konfrontacji między b. szefem resortu gospodarki, a b. dyrektorem z tego resortu Jarosławem Mąką

Przedmiotem konfrontacji miałaby być kwestia informowania w 2010 r. Pawlaka przez Mąkę o wątpliwościach odnoszących się do spółki Amber Gold, która wówczas zarejestrowana została w MG jako dom składowy, a także informowania o spotkaniu Mąki z funkcjonariuszem ABW w tej sprawie.

Zagłosuj

Czy dałoby się zapobiec aferze Amber Gold?

Liczba głosów:

Mąka, kierujący Departamentem Administrowania Obrotem resortu gospodarki, zeznał we wtorek przed południem m.in., że przekazywał Pawlakowi w 2010 r. informację nt. kontaktu z ABW, w związku z Amber Gold, nie potrafił jednak dokładnie sprecyzować momentu, w którym do tego doszło.

- Pan dyrektor Mąka nie informował mnie o konkretnej firmie, poinformował mnie o zjawisku (...) nie przypominam sobie, żeby wymieniona była nazwa Amber Gold w tamtym czasie - mówił zaś przed komisją Pawlak.

Waldemar Pawlak nie wyklucza, że rozmawiał z Stanisławem Kluzą (byłym szefem KNF) na temat Amber Gold ale sobie tego nie przypomina. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Były premier zapewniał, że sprawa Amber Gold nie umknęła resortowi gospodarki, bo doprowadzono do wykreślenia spółki z rejestru domów składowych.

RadioZT.pl/PAP/KM