Zamknij

Lech Wałęsa dla Radia ZET: Wiem, że Mick Jagger sympatyzował z nami, liczyłem, że coś tam wykombinuje

Redakcja
09.07.2018 11:12
Jagger
fot. AFP/East News

– Wiem, że Mick Jagger sympatyzował z nami, więc tylko przypomniałem się, a co do reszty, to liczyłem, że coś tam wykombinuje. Bardzo się cieszę, że jesteśmy w jakiejś symbiozie – mówi Radiu ZET Lech Wałęsa, komentując wczorajsze słowa Micka Jaggera na temat sądownictwa w Polsce.

Zagłosuj

Byłeś/aś na koncercie The Rolling Stones w Warszawie?

Liczba głosów:

Wokalista The Rolling Stones na koncercie w Warszawie powiedział: „Jestem za stary, żeby być sędzią, ale wystarczająco młody, żeby śpiewać”. Lech Wałęsa kilka dni temu wysłał do Jaggera list informujący o kryzysie w Sądzie Najwyższym.

Zobacz także

Reporter Radia ZET Maciej Bąk pytał byłego prezydenta, czy czuje satysfakcję, że media na całym świecie piszą o geście Micka Jaggera. – Nie jestem zadowolony z faktu, że o Polsce pisze się w takim kontekście, ale potrzebujemy pomocy. Mówimy do świata: sprawdźcie i wy, kto tu ma rację. I może te racje, udowodnione przez zewnętrzne siły, spowodują, że ci tutaj się zmienią – mówi w rozmowie z Radiem ZET Lech Wałęsa.

Pytany był też o to, czy będą kolejne listy do artystów przyjeżdżających w tym roku do Polski, np. do byłego wokalisty Pink Floyd Rogera Watersa. – Muszę sprawdzić, czy on sympatyzował z nami i czy brał jakikolwiek udział w pomocy nam w tym trudnym czasie. Jeśli tak, to oczywiście to zrobię – powiedział Radiu ZET były prezydent.

RadioZET.pl/MBa/MP