Zamknij

Wałęsa kpi z 500 plus. ''Ochłap''. Rafalska: To smutne

Redakcja
23.08.2018 23:22
Lech Wałęsa
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Bieda dzieci była największym wstydem Polski, dzięki 500 plus mamy redukcję nędzy dzieci o 50 proc. - podkreśliła w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska odnosząc się do słów b. prezydenta Lecha Wałęsy na temat programu "Rodzina 500 plus".

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Chodzi o wtorkową wypowiedź Wałęsy zamieszczoną na Twitterze. "Do wyborów jest co raz bliżej. Im więcej Obywateli będzie aktywniej w nich uczestniczyć tym lepiej będzie dla Polski. Widzicie co funduje ta władza. Myślą, że przekupią Polaków ochłapem 500 złotych, by samemu w spokoju tworzyć fale nepotyzmu i bezczelnego kłamstwa" - napisał Wałęsa.

''To smutne, że dla @PresidentWalesa, ojca dużej rodziny, 6 tys. zł rocznie na jedno dziecko z programu Rodzina 500 plus to ochłap. Czy ten ochłap nie pomógłby Pana rodzinie i nie musiałby Pan sięgać do innych źródeł??" - odpowiedziała na Twitterze Rafalska.

Jak zaznaczyła, wprowadzenie Programu "Rodzina 500 plus" zostało "zauważone i docenione na forum międzynarodowym". "Świadczą o tym nagrody za jego wdrożenie. Litwa poszła naszym śladem. To bieda dzieci była największym wstydem Polski. Dzięki 500 plus mamy redukcję nędzy dzieci o 50 proc." - podkreśliła szefowa MRPiPS.

Zobacz także

W ramach programu "Rodzina 500 plus" przysługuje świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

RadioZET.pl/PAP/DG