Zamknij

Wałęsa: w Polsce mamy faszyzm

Redakcja
23.01.2018 09:27
Wałęsa: w Polsce mamy faszyzm

„W Polsce mamy FASZYZM. To nie są żadne »incydenty«, jak usiłuje się to pokazać Polakom i światu. Kaczyński milczy" – można przeczytać we wpisie Lecha Wałęsy, który zamieścił na Twitterze.

Zagłosuj

Zgadzasz się z Wałęsą?

Liczba głosów:

Lech Wałęsa o neonazistach: w Polsce mamy faszyzm

Słowa Lecha Wałęsy dotyczą ujawnionej przez „Superwizjer" TVN działalności neonazistowskiej grupy „Duma i Nowoczesność". Komentarze na temat grupy polskich neonazistów, którzy podpalają swastyki i piją zdrowie Adolfa Hitlera przy okrzykach „Sieg Heil”, nie milkną od soboty, kiedy TVN pokazała wspomniany program.

Zobacz także

Sprawę zaraz po publikacji materiału skomentował premier Mateusz Morawiecki, który napisał na Twitterze: „Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem. Jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści.Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania i symbole" – napisał premier w mediach społecznościowych.

Teraz głos zabrał Lech Wałęsa. – To nie są żadne "incydenty", jak usiłuje się to pokazać Polakom i Światu. (Jarosław) Kaczyński milczy, a (Mateusz) Morawiecki i PiS zamiast wziąć się zdecydowanie za groźny problem, to tylko o tym mówią, jednocześnie usiłując wymazać mnie z historii – skomentował Wałęsa za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Później Wałęsa dodał jeszcze jeden mocny wpis na temat neonazistów w Polsce.

RadioZET.pl/SI