Zamknij

Wandal zniszczył figurę Matki Boskiej, a potem zdemolował drzwi w bloku

Redakcja
19.04.2018 10:14
Zdewastowana Matka Boska
fot. Policja

Koluszkowscy policjanci ustalili i zatrzymali 29-latka odpowiedzialnego za zniszczenie figury Matki Boskiej. Kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna dokonał również zniszczenia ławki i drzwi do jednego z bloków przy ulicy 11 Listopada w Koluszkach. Łączna wartość strat, jakie poczynił wandal, to blisko 9 tys. zł. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności, ponieważ czynów tych dokonał w warunkach tzw. recydywy — podała policja.

Wydarzenia miały miejsce 16 kwietnia. Łódzkich policjantów zaalarmowano w sprawie mężczyzny, który bezceremonialnie wdarł się do kaplicy przy ulicy Ludowej w Koluszkach i zniszczył rzeźbę Matki Boskiej. Wyrwał m.in. ceramiczne odlewy dłoni. Straty wyceniono na ok. 8 tysięcy złotych. Na tym dewastacja się nie zakończyła. Mężczyzna w innej części Koluszek zniszczył ławkę pod blokiem i drzwi budynku. To kolejne 800 zł.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

— Policjanci szybko przystąpili do zbierania materiału dowodowego i ustalania świadków tego zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia skrupulatne działania koluszkowskich kryminalnych pozwoliły na wytypowanie 29-letniego koluszkowianina odpowiedzialnego za zniszczenie figury Matki Boskiej — podała policja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wytypowany mężczyzna nie przebywał w miejscu zamieszkania. Dobre rozpoznanie osobowe i terenowe pozwoliło kryminalnym na zatrzymanie 29-latka w pobliżu jednego ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna nie krył zdziwienia. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli elementy uszkodzonej figury. Za to wszystko grozi mu teraz 7,5 roku więzienia.

zet

RadioZET.pl/policja/maal