20 niewybuchów w pobliżu szkoły. Ewakuowano 120 osób

Redakcja
06.11.2018 17:04
20 niewybuchów w pobliżu szkoły. Ewakuowano 120 osób
fot. Shutterstock

W pobliżu szkoły podstawowej w Tylkowie (woj. warmińsko-mazurskie) odnaleziono we wtorek 20 pocisków z czasów II wojny światowej - podała policja. Do czasu wywiezienia znaleziska przez saperów ewakuowano z zagrożonego terenu 120 uczniów i nauczycieli.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała PAP podkom. Ewa Szczepanek z komendy powiatowej policji w Szczytnie, niewybuchy odnaleźli przypadkowo we wtorek przed południem pracownicy firmy, która podłącza szkołę do internetu. W wykopie, kilkanaście metrów od szkolnego budynku, natrafili na pojedynczy pocisk artyleryjski.

Zobacz także

Dyrekcja podstawówki zdecydowała od razu o ewakuowaniu z budynku na bezpieczną odległość wszystkich 102 uczniów i 18 pracowników. Wezwani na miejsce policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski z czasów II wojny i wspólnie ze strażakami zabezpieczyli miejsce jego znalezienia.

Saperzy z wojskowego patrolu rozminowania w Olsztynie odkryli w tym miejscu łącznie 20 różnego rodzaju pocisków. Wydobyli je z ziemi i przed godz. 15 wywieźli na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

RadioZET.pl/PAP/BM