Zamknij

Warmińsko-mazurskie: Pięciolatek ciężko ranny po potrąceniu przez samochód

Redakcja
25.08.2018 19:07
Wypadek pod Iławą
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER/EASTNEWS

Pięcioletni chłopiec został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło w sobotę w Borecznie (Warmińsko-mazurskie). Według policji dziecko wbiegło na jezdnię przed nadjeżdżający samochód. Ranny jest też kierowca, który próbując uniknąć potrącenia uderzył w drzewo.

Jak poinformowała warmińsko-mazurska policja, dziecko, które szło z matką i babcią wzdłuż drogi powiatowej w Borecznie k. Iławy, wbiegło gwałtownie na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Na skutek potrącenia pięciolatek odniósł obrażenia głowy. W ciężkim stanie przetransportowano go śmigłowcem do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Zobacz także

Pechowe potrącenie pod Iławą

Ranny został również 30-letni kierowca, który - próbując uniknąć potrącenia - wjechał w przydrożne drzewo. Według policji, kierowcy udało się wyminąć chłopca, ale auto odbiło się od drzewa i dopiero wtedy uderzyło w stojące bardzo blisko tego miejsca dziecko.

- Nie doszło więc do bezpośredniego potrącenia, tylko do potrącenia w następstwie uderzenia samochodu w drzewo. Muszę przyznać, że z tak dziwnym zdarzeniem spotykam się pierwszy raz w ciągu siedmiu lat służby w policji - powiedział sierż. sztab. Szymon Wagner z komendy powiatowej w Iławie.

Dodał, że przy badaniu okoliczności wypadku policja będzie również sprawdzać, czy nadzór nad pięciolatkiem ze strony towarzyszącej mu matki i babci był właściwy. Obie opiekunki chłopca były trzeźwe. Z relacji świadków i kierowcy wynika, że chłopca trzymała za rękę babcia, ale wyrwał się jej i wbiegł na drogę wprost pod nadjeżdżające auto.

RadioZET.pl/PAP/KS