Zamknij

Pijany kierowca zatrzymał samochód na środku drogi i…zasnął. Odpowie przed sądem

29.07.2019 11:24
Policja
fot. East News

Za parking posłużyła pijanemu kierowcy z Mazur droga ze Szczytna do miejscowości Dzierzki. Jedna z mieszkanek zauważyła nad ranem stojący na środku drogi samochód. Obudzony przez nią kierowca próbował jechać dalej. Nie dał rady. Okazało się, że miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policja ze Szczytna poinformowała o zatrzymaniu pijanego kierowcy. Młody mężczyzna zaparkował swojego opla na środku lokalnej drogi Szczytno-Dzierzki.

Mieszkanka zabrała mu kluczki. Ze złości oderwał zderzak swojego auta

Gdy się obudził, postanowił jechać dalej. Nie dał jednak rady. Gdy zatrzymał się, doskoczyła do niego jedna z mieszkanek. Widząc stan kierowcy, zabrała mu kluczyki i wezwała policję.

Gdy kierujący obudził się, odpalił silnik i ruszył przed siebie. Po zachowaniu mężczyzny kobieta nabrała podejrzeń co do stanu jego trzeźwości. Wspólnie z innym uczestnikiem ruchu drogowego udaremnili kierującemu dalszą jazdę poprzez zabranie kluczyków. W czasie oczekiwania na przyjazd policji mężczyzna zachowywał się agresywnie, oderwał zderzak od swojego pojazdu. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji, 22-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

komunikat Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

Zatrzymany odpowie za swój czyn przed sądem.

RadioZET.pl/PAP