Pobiła i okradła koleżankę. To miała być zemsta za wydarzenia sprzed 16 lat

Redakcja
01.03.2018 12:48
Policja
fot. KWP Olsztyn

Za pobicie i kradzież odpowie 24-latka z Lidzbarka Warmińskiego. Jej ofiarą była koleżanka, na której kobieta chciała się zemścić. Podłożem sprawy były zdarzenia sprzed 16 lat.

Do incydentu doszło podczas libacji alkoholowej w nocy z niedzieli na poniedziałek. W pewnym momencie pomiędzy dwiema uczestniczkami imprezy doszło do karczemnej awantury. Powodem była historia sprzed 16 lat, gdy jedna z dziewczyn miała odbić drugiej chłopaka.

Zobacz także

Kłótnia szybko zamieniła się w bójkę. 24-latka zażądała od koleżanki zapłaty za alkohol. Gdy ta odmówiła, dziewczyna zaczęła ją kopać i okładać pięściami. Wyrwała jej także torebkę, z której zabrała dwa telefony komórkowe oraz pieniądze w kwocie 80 złotych, po czym uciekła.

Poszkodowana z obrażeniami na ciele trafiła do szpitala w Olsztynie, na szczęście nic poważnego się jej nie stało. Z kolei agresorkę policja zatrzymała już po kilku godzinach. W momencie zatrzymania była nietrzeźwa. Teraz spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące, a przed sądem odpowie za rozbój. Grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP