Zamknij

Nocny pożar domu na Mazurach. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki

05.08.2019 09:40
Pożar
fot. PRZEMYSLAW JACH /East News, zdj. ilustracyjne

Jedna osoba zginęła w pożarze domu jednorodzinnego we wsi Łaniewo na Mazurach – informuje PAP. Strażacy natknęli się na zwęglone zwłoki w poniedziałek nad ranem, gdy dogaszali pożar.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pożar nastąpił w murowanym, poniemieckim domu na uboczu wsi. Strażacy otrzymali zgłoszenie około północy. Gdy przyjechali na miejsce, cały budynek stanął w ogniu. W gaszeniu brało udział 30 strażaków z sześciu zastępów.

O natrafieniu na zwłoki, zapewne mieszkańca domu, poinformowała straż pożarna i policja. Z relacji kpt. Tomasza Gowkielewicza ze straży pożarnej w Lidzbarku Warmińskim wynika, że strażacy dostrzegli zwłoki „w poniedziałek nad ranem, podczas dogaszania i przeszukiwania pogorzeliska wewnątrz budynku”. Policja wyjaśnia, że nieznana jest tożsamość ofiary.

Nie znamy tożsamości ofiary. Na razie możemy jedynie przypuszczać, że przebywała tam 70-letnia właścicielka domu, ale nie mamy żadnego potwierdzenia.

kom. Monika Klepacka, z lidzbarskiej policji, dla PAP

Zdaniem mundurowych budynek nie był zamieszkały, a spełniał funkcję domu wypoczynkowego. Z zeznań sąsiadów wynika, że właścicielka domu była widziana na początku weekendu. Nie wiadomo, czy to ona znajdowała się w domu w trakcie pożaru.

Zobacz także

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności pożaru. Śledztwo nadzoruje prokuratura.

RadioZET.pl/PAP