Warmińsko-mazurskie: Strzelał z wiatrówki do kota, odpowie przed sądem

24.05.2019 16:51
Warmińsko-mazurskie: Strzelał z wiatrówki do kota, odpowie przed sądem
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Policjanci z Giżycka na Mazurach oskarżają Pawła S., mieszkańca tego miasta, o znęcanie się nad kotem. Według ich relacji mężczyzna kilkukrotnie postrzelił zwierzę z wiatrówki. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Giżycku na Mazurach rozpatrzy skargę lokalnej policji. Służby wnoszą o ukaranie mężczyzny, który miał znęcać się nad swoim kotem. Policjanci dowodzą, że 38-letni Paweł S. kilkukrotnie postrzelił zwierzę z wiatrówki. Mężczyzna znęcał się w ten sposób nad 1,5 roczną kotką.

Zobacz także

Do przestępstwa doszło pod koniec marca tego roku w okolicach miejscowości Ryn. Według śledczych podejrzany wiele razy strzelał w garażu do kotka z pneumatycznej wiatrówki. Czytamy, że trzy raz trafił zwierzę śrutem w głowę i dwa razy w tułów. Kotka cudem przeżyła, ale weterynarzom nie udało się usunąć z jej głowy resztek śrutu.

Działania policji umożliwiła interwencja pracowników giżyckiego stowarzyszenia "Brat Kot". Mężczyzna przyznał się do winy. Służby zastosowały wobec niego środek zapobiegawczy - dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Zobacz także

- Liczmy na zainteresowanie procesem, a przede wszystkim na sprawiedliwy wyrok, który zniechęci innych do znęcania się nad zwierzętami - napisało na Facebooku stowarzyszenie "Brat Kot".

Rzecznik sądu w Giżycku wyznaczył rozprawę w tej sprawie na 25 czerwca. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi mu 5 lat więzienia i 10-letni zakaz posiadania zwierząt.

RadioZET.pl/PAP