Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pracownicy przetwórni wpadli do zbiornika do utylizacji. Wszyscy nie żyją

25.08.2017 11:13
xxx wiadomosci

Trzej pracownicy zakładu w Długim Borku k. Szczytna wpadli do zbiornika do utylizacji żywności, wszyscy nie żyją - poinformowała w piątek warmińsko-mazurska straż pożarna. Okoliczności tragicznego wypadku wyjaśnia prokuratura.

Pracownicy przetwórni wpadli do zbiornika do utylizacji. Wszyscy nie żyją fot. PAP

Jak poinformował PAP rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej kpt. Rafał Melnyk, w piątek rano trzech pracowników zakładów w Długim Borku w powiecie szczycieńskim wpadło do zbiornika do utylizacji żywności, który ma 4-5 m głębokości. - Niestety, po ich wydobyciu lekarz stwierdził zgon - mówił.

Miejsce wypadku zabezpieczają strażacy i policja. Okoliczności tragedii wyjaśnia prokuratura i państwowa inspekcja pracy.

- Ekipa dochodzeniowo-operacyjna pojechała dopiero na miejsce zdarzenia. Będzie wykonywała oględziny po tym, jak inne służby stwierdzą, że można to zrobić w sposób bezpieczny, bo jest to zakład, w którym wykorzystuje się różnego rodzaju substancje chemiczne - powiedział PAP prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Choroszewski.

Prokurator potwierdził, że w wypadku są trzy ofiary śmiertelne. Ujawnił też, że jedną z wersji, która będzie sprawdzana, jest podtrucie się pracowników oparami i w konsekwencji wpadnięcie do zbiornika.

Zakład zajmuje się kompleksową utylizacją odpadów pochodzenia zwierzęcego, a także zagospodarowaniem odpadów kuchennych i przeterminowanej żywności. Jest uważany za jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.

Radiozet.pl/pap/maal

Oceń
Tagi