Pracownicy przetwórni wpadli do zbiornika do utylizacji. Wszyscy nie żyją

Redakcja
25.08.2017 11:13
Pracownicy przetwórni wpadli do zbiornika do utylizacji. Wszyscy nie żyją
fot. PAP

Trzej pracownicy zakładu w Długim Borku k. Szczytna wpadli do zbiornika do utylizacji żywności, wszyscy nie żyją - poinformowała w piątek warmińsko-mazurska straż pożarna. Okoliczności tragicznego wypadku wyjaśnia prokuratura.

Jak poinformował PAP rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej kpt. Rafał Melnyk, w piątek rano trzech pracowników zakładów w Długim Borku w powiecie szczycieńskim wpadło do zbiornika do utylizacji żywności, który ma 4-5 m głębokości. - Niestety, po ich wydobyciu lekarz stwierdził zgon - mówił.

Miejsce wypadku zabezpieczają strażacy i policja. Okoliczności tragedii wyjaśnia prokuratura i państwowa inspekcja pracy.

- Ekipa dochodzeniowo-operacyjna pojechała dopiero na miejsce zdarzenia. Będzie wykonywała oględziny po tym, jak inne służby stwierdzą, że można to zrobić w sposób bezpieczny, bo jest to zakład, w którym wykorzystuje się różnego rodzaju substancje chemiczne - powiedział PAP prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Choroszewski.

Prokurator potwierdził, że w wypadku są trzy ofiary śmiertelne. Ujawnił też, że jedną z wersji, która będzie sprawdzana, jest podtrucie się pracowników oparami i w konsekwencji wpadnięcie do zbiornika.

Zakład zajmuje się kompleksową utylizacją odpadów pochodzenia zwierzęcego, a także zagospodarowaniem odpadów kuchennych i przeterminowanej żywności. Jest uważany za jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.

Radiozet.pl/pap/maal