Zamknij

200 tys. zł nagrody za wskazanie zabójcy mężczyzny w Lidzbarku

Redakcja
19.11.2018 12:16
200 tys. zł nagrody za wskazanie zabójcy mężczyzny w Lidzbarku
fot. Shutterstock

Nagrodę za wskazanie zabójcy wyznaczył anonimowy darczyńca – podaje warmińsko–mazurska policja. Chodzi o zbrodnię, do której doszło w Lidzbarku w lipcu tego roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

63-letni mężczyzna zginął w nocy z 1 na 2 lipca podczas napadu rabunkowego na dom jednorodzinny. Zamaskowani sprawcy włamali się do budynku, obezwładnili i skrępowali mieszkające tam małżeństwo i używając przemocy, zrabowali biżuterię wartą ponad 60 tys. zł. Właściciel domu miał urazy głowy i klatki piersiowej. Zmarł. Prokuratura wciąż ustala, czy obrażenia mogły przyczynić się do jego śmierci.

Zobacz także

– Nie mamy jeszcze ostatecznej opinii sądowo-lekarskiej. Wstępne wyniki sekcji nie pozwoliły na jednoznaczne ustalenie przyczyny śmierci pokrzywdzonego, ale stwierdzone obrażenia głowy i klatki piersiowej mogły mieć związek z przyczyną jego zgonu – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Iwona Piotrowska.

Policjanci zabezpieczyli ślady i zapisy monitoringu.  Sprawcy jednak jak dotąd nie zostali zatrzymani.

Zobacz także

– Dla osób posiadających informacje, które bezpośrednio przyczynią się do zatrzymania sprawców tego zdarzenia, darczyńca zastrzegający sobie anonimowość wyznaczył nagrodę w wysokości 200 tys. zł – przekazał w poniedziałek rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji kom. Krzysztof Wasyńczuk.

Wszelkie informacje można przekazywać telefonicznie olsztyńskiej policji pod numerami telefonów 89 522 55 40 i 112 lub osobiście w najbliższej jednostce policji.

RadioZET.pl/PAP/JŚ