Zamknij

Wybite szyby w oknach hali, zniszczona łódka i ciężarówka. Sprawcami 10-letni chłopcy

Redakcja
18.07.2018 12:39
Policja
fot. KPP Pisz

Piscy kryminalni wyjaśnili sprawę zniszczenia mienia w hali na terenie Pisza. Sprawcy wybili szyby w oknach i w stojącej tam łódce. Wyrwali też koła w bramie wjazdowej oraz wlali przepalony olej do chłodnicy Mercedesa. Właściciel oszacował straty na kwotę 3000 złotych. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Pisza w wieku 10 lat. Sprawą chłopców zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Na początku lipca tego roku piscy kryminalni otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu hali na terenie miasta. Właściciel oszacował straty na kwotę 3 tysięcy złotych. Stwierdził bowiem, że sprawcy w ciągu kilku dni wybili dwie szyby w oknach budynku oraz w łódce stojącej w środku. Do tego wygięli i zerwali koła w bramie wjazdowej. Na koniec wlali przepalony olej do chłodnicy pojazdu marki Mercedes 608. W tej sytuacji właściciel złożył wniosek o ściganie i ukaranie sprawców.

Zobacz także

Przesłuchując świadków w sprawie zniszczenia mienia, śledczy ustalili, że w okolicach hali kręciło się dwóch małoletnich chłopców. Jeden z mieszkańców powiedział, że kilka razy zwracał im uwagę, aby tam nie biegali i nie wybijali szyb, ale nie przynosiło to żadnego rezultatu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci ustalili, że sprawcami zniszczenia hali jest dwóch mieszkańców Pisza. To chłopcy w wieku 10 lat. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Chcesz wiedzieć więcej? Śledź grupę Newsy Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/KPP Pisz/MP