Zamknij

3-latka i niemowlę zamknięte same w domu. Rodzice byli pijani

23.07.2020 10:58
Warmińsko-mazurskie
fot. KPP PiSZ

3-letnia dziewczynka i jej 5-miesięczna siostra zostały zamknięte same w domu. Ich rodzice byli pijani, zarówno ojciec jak i matka mieli po 2 promile alkoholu w organizmie - takie informacje przekazała Polskiej Agencji Prasowej warmińsko-mazurska policja. 

Warmińsko-mazurska policja poinformowała w środę rano, że w nocy policjanci z Pisza wspierani przez strażaków przez okno weszli do mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze domku jednorodzinnego. Policjanci, jak zaznaczono, weszli przez okno ponieważ z mieszkania dobiegał płacz dziecka, a mimo pukania drzwi nikt nie otwierał.

Zobacz także

- Na podłodze w pokoju spała 5-miesięczna dziewczynka. Obok niej siedziała jej 3-letnia zapłakana siostra. Jak się okazało, dzieci były w mieszkaniu zupełnie same - poinformowali policjanci i dodali, że rodzice dziewczynek wrócili do domu dopiero po kilku godzinach. Zarówno ojciec, jak i matka byli kompletnie pijani, mieli po 2 promile alkoholu w organizmie.

Warmińsko-mazurskie. Dzieci same w domu, rodzice pijani

Policja na miejsce wezwała pogotowie ratunkowe, które oceniło stan zdrowia dziewczynek. W tym samym czasie do mieszkania przyjechała babcia dzieci, która przejęła nad nimi opiekę.

Rodzice nie potrafili logicznie wytłumaczyć, dlaczego dziewczynki zostały w nocy bez opieki. Kwestia ta zostanie wyjaśniona przez policjantów w toku prowadzonego postępowania w kierunku popełnienia przestępstwa. Chodzi bowiem o narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Z uwagi na to, że na rodzicach ciąży obowiązek sprawowania opieki nad dziećmi, za popełnienie tego czynu grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności

- poinformowała policja. Funkcjonariusze przyznali, że w domu, w którym przebywały dziewczynki, panował bałagan, na stole stały butelki po alkoholu, a w słoikach znaleziono niedopałki po papierosach.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP