Zamknij

Przez dwa dni błąkał się po lesie. Odnaleźli 73-latka w stanie zagrożenia życia

02.08.2021 16:50
Zabłądził w lesie. Seniora odnaleźli policjanci
fot. screen KWP w Olsztynie

O wielkim szczęściu może mówić 73-latek, który przez niemal dwa dni błąkał się po lasach nieopodal Mrągowa (woj. warmińsko-mazurskie). Policja odnalazła mocno odwodnionego i wycieńczonego seniora niedaleko Kiersztanowa. W stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala.

Poszukiwania 73-latka z miejscowości Szestno w powiecie mrągowskim trwały blisko dwa dni. Mężczyzna wyszedł z domu do lasu w sobotę 31 lipca i przez kolejne godziny nie nawiązywał kontaktu z rodziną.

Zaniepokojona tym faktem rodzina wezwała policję. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania od rozpoznania terenu. 

Zagubiony błąkał się w lesie niemal dwa dni. Odnaleziony 73-latek był w stanie zagrażającym życiu

"W pierwszej kolejności policjanci dokładnie rozpytali osoby, które ostatni raz miały bezpośredni kontakt z zaginionym. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna mógł wybrać się na grzyby do lasu. Dlatego następnego dnia mrągowscy policjanci, wsparci siłami funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie wraz z rodziną i strażakami ochotnikami z Szestna przeszukiwali pobliski teren oraz okolice Kiersztanowa i Gązwy" – przekazała Warmińsko-Mazurska Policja.

Po kilku godzinach przeszukiwania lasu policjanci z olsztyńskiej prewencji odnaleźli w wąwozie żywego, ale bardzo wycieńczonego mężczyznę. "73-latek leżał na ziemi i nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z lasu. Miał problem ze skonstruowaniem logicznej wypowiedzi, nie miał świadomości gdzie się znajduje" – relacjonują mundurowi. 73-latek otrzymał pierwszą pomoc przedmedyczną, policja powiadomiła służby medyczne. Z uwagi na trudny, niedostępny dla karetek rejon, senior został przeniesiony na noszach przez policjantów do najbliższych zabudowań. Stamtąd przejęli go medycy, którzy zbadali 73-latka i stwierdzili, że był tak odwodniony, że znajdował się w stanie zagrażającym życiu

Policjanci przypominają o niebezpieczeństwie, które czyha w lasach nawet na ludzi znających je doskonale. "Miejsca, które kilka lat temu znaliśmy jak własną kieszeń, po latach mogą wyglądać zupełnie inaczej. Dlatego wybierając się do lasu zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Zabierajmy ze sobą naładowany telefon, ciepłą odzież i latarkę, by w razie zgubienia się w lesie, móc skutecznie wezwać i otrzymać pomoc" – apeluje policja.

mragowo zabłądził w lesie1
fot. screen KWP w Olsztynie

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Warmińsko-Mazurska Policja