Karambol na drodze krajowej pod Olsztynem. Dwie osoby zostały ranne [WIDEO]

Redakcja
24.11.2018 09:24
Warmińsko-mazurskie. Karambol na drodze krajowej pod Olsztynem. Dwie osoby zostały ranne
fot. pablopicasso/Shutterstock (ilustracyjne)

Pod Olsztynem na drodze S51 doszło w sobotę rano do karambolu 18 aut. Dwie osoby przewieziono do szpitala. Policja ostrzega, że na drogach jest bardzo ślisko z powodu marznących opadów deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała w sobotę olsztyńska policja do kilku stłuczek, ale i wypadku doszło na trasie S 51 między Olsztynem a Olsztynkiem na wysokości miejscowości Miodówko.

W sumie w kilku zdarzeniach wzięło udział kilkanaście samochodów. Większość - jak ocenia policja - to kolizje, ale jest także wypadek, ponieważ 30-letnia pasażerka jednego z rozbitych samochodów ma złamaną rękę i została przez służby medyczne zabrana do szpitala. 

Zobacz także

Ratownicy pomogli również innej 30-letniej kobiecie, która miała złamaną nogę po wypadku.

Jak podała "Gazeta Olsztyńska", policjanci skupiają się na podliczeniu ile pojazdów brało udział w karambolu. Wiadomo, że część z nich uciekła z miejsca zdarzenia. Natomiast w relacji Polskiego Radia Olsztyn, w karambolu wziął udział nieoznakowany radiowóz i 3 ciężarówki.

Według policji, rozbieżność w liczbie aut, które uczestniczyły w karambolu wynika z tego, że kierowcy, których samochody mają niewielkie uszkodzenia już odjechali z tego miejsca. Nie zgłosili stłuczek policjantom. 

Policja ostrzega podróżujących, którzy dojeżdżają do miejsca karambolu, by zachowali szczególną ostrożność. Na drodze jest ślisko z powodu padającego marznącego deszczu. Ruch w tym miejscu jest ograniczony, odbywa się jednym pasem drogi. Utrudnienia mogą potrwać około 2 godzin. Na miejsce dojeżdżają służby drogowe.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Olsztyńska/Radio Olsztyn/PTD