Zamknij

Zwłoki wyłowione z jeziora. Dryfujące ciało dostrzegli przechodnie

12.09.2020 09:57
Zwłoki
fot. Damian Klamka/East News

Z Jeziora Ełckiego (woj. warmińsko-Mazurskie) wyłowiono w piątek w Ełku ciało 43-letniego mężczyzny. Policja ustala okoliczności tego tragicznego zdarzenia - poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ełku Agata Kulikowska de Nałęcz.

Jak wyjaśniła w rozmowie z Polską Agencją Praasową ok. godz. 14 w piątek, przechodnie spacerujący promenadą dostrzegli dryfujące przy brzegu akwenu ciało. Było to przy uczęszczanym trakcie spacerowym, przy moście na ulicy Pułaskiego w centrum miasta. Wezwani na miejsce strażacy wyciągnęli zwłoki na brzeg.

Zobacz także

Policjanci w czasie oględzin, w odzieży mężczyzny znaleźli osobiste rzeczy. Dzięki nim udało się ustalić wstępnie tożsamość mężczyzny. Rodzina ją potwierdziła. To 43- letni mieszkaniec Ełku. Ciało zostało zabezpieczone na polecenie prokuratora. Sekcja zwłok ma pomóc w ustaleniu przyczyn śmierci. Jak podała policja, mężczyzna nie był osobą zaginioną.

Zwłoki wyłowione z jeziora. Kolejny przypadek w woj. warmińsko-mazurskim

To kolejna tego typu tragiczna historia z ostatniego tygodnia. W piątek pisaliśmy bowiem o 52-letnim żeglarzu, którego ciało wyłowiono z jeziora Jeziorak. Jak podkreśliła w komunikacie policja, mężczyzna został znaleziony kilkanaście metrów od pomostu. Woda w tym miejscu miała słabą widoczność. 

Zobacz także

Z kolei w poprzednią niedzielę w okolicach Strzałkowa utonął 61-latek z Iławy. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, od początku roku na terenie woj. warmińsko-mazurskiego śmierć w wyniku utonięcia poniosły już 32 osoby. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP