Zamknij

Rzucał butelkami po piwie, bo... wkurzyła go reprezentacja Polski

Redakcja
26.06.2018 19:40
Zniszczenie
fot. Warmińsko-Mazurska Policja

Do 5 lat więzienia grozi 19-letniemu mieszkańcowi jednej z warmińskich miejscowości, który w złości spowodowanej grą polskiej reprezentacji piłkarskiej na mundialu zniszczył elewację jednego z budynków mieszkalnych. 

Kadra Adama Nawałki pomimo ogromnych nadziei, jakie wiązali z nią kibice, totalnie rozczarowała podczas rozgrywanych właśnie w Rosji piłkarskich mistrzostw świata. Nasi zawodnicy po dwóch poniesionych w katastrofalnym stylu porażkach nie mają już szans na wyjście z grupy./ Nic dziwnego, że spora część polskich kibiców nie może się z tym faktem pogodzić.

Niektórzy jednak dają upust swojej złości w niewłaściwy sposób. Np. mieszkaniec Lubawy (woj. warmińsko-mazurskie) tak zdenerwował się postawą naszych piłkarzy w Kazaniu, że zaczął rzucać butelkami po piwie w ścianę zewnętrzną sąsiedniego bloku mieszkalnego. Uszkodził tym samym elewację. 

Zobacz także

O zajściu została poinformowana miejscowa policja. Jak pisze olsztyńska „Gazeta Wyborcza”, funkcjonariusze przybyli na miejsce, przesłuchali świadków, dokonali oględzin oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

W sprawie zatrzymano wyżej wspomnianego 19-latka. Tłumaczył się właśnie wściekłością spowodowaną grą Polaków przeciwko Kolumbijczykom. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Usłyszał już bowiem zarzut zniszczenia mienia, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/olsztyn.wyborcza.pl/MP