Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przyjechała złożyć zawiadomienie na męża. Odpowie przed sądem za jazdę po alkoholu

21.02.2019 19:46
xxx wiadomosci

Mieszkanka Iławy poszła na policję, aby zgłosić zawiadomienie na swojego męża. Sprawa dotyczyła przemocy domowej. Policja zatrzymała mężczyznę, ale...do odpowiedzialności karnej może zostać pociągnięta także jego żona. Wszystko przez jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. 

Iława fot. warminsko-mazurska.policja.gov.pl/MP

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Oficer dyżurny tamtejszej policji został poinformowany o kłótni w jednym z domów. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i tam okazało się, że mężczyzna, znajdując się pod działaniem alkoholu, wszczął awanturę ze swoją żoną. Nie ograniczył się przy tym jedynie do agresji słownej - oprócz tego, że miał ją wyzywać, to miał ją także uderzyć.

Zatrzymanie ws. przemocy w rodzinie

Jako że miała to być nie pierwsza taka sytuacja, mundurowi wszczęli wobec małżeństwa procedurę Niebieskiej Karty oraz zatrzymali agresywnego i nietrzeźwego mężczyznę, by odseparować go od kobiety. Ta natomiast została poinformowana o dalszym toku postępowania i krokach prawnych, jakie może podjąć w tej sprawie, gdy ochłonie i się nad tym zastanowi.

Mieszkanka Iławy nie czekała długo z podjęciem takiej decyzji i pojawiła się na komendzie niedługo po tym, gdy policjanci przyjechali tam z jej zatrzymanym mężem. 48-latka powiedziała, że chce złożyć zawiadomienie o popełnionym przez męża przestępstwie. 

Prowadziła samochód pod wpływem alkoholu

W trakcie rozmowy policjanci poczuli dobiegający od kobiety zapach alkoholu, a że wcześniej widzieli, że do komendy przyjechała samochodem, zbadali ją alkomatem. Okazało się, że kierowała autem mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i po wykonaniu z nią niezbędnych czynności prawnych i sporządzeniu dokumentacji zwolnili ją do domu. Wkrótce 48-latka odpowie przed sądem. Natomiast sprawie przemocy w tej rodzinie przyjrzy się bliżej m. in. dzielnicowy.

RadioZET.pl/warminsko-mazurska.policja.gov.pl/MP

Oceń