Nie chciał ich wpuścić do domu, więc...wjechali autem do budynku. Potem pobili właściciela

Redakcja
28.11.2018 16:13
Dom
fot. KPP Ostróda

Zniszczenie mienia, naruszenie miru domowego oraz pobicie - takie zarzuty usłyszał każdy z trzech mężczyzn, którzy przyjechali „odwiedzić” pokrzywdzonego. Gdy ten nie chciał otworzyć im drzwi, by je wyważyć, wjechali rozpędzonym autem w ścianę budynku.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło wieczorem w minioną niedzielę w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie). Pod jeden z domów podjechał samochód, w którym siedziało trzech mężczyzn. Pukali oni do drzwi, jednak właściciel nie wpuścił ich do środka. Wówczas postanowili dostać się tam w inny sposób - rozpędzonym autem wjechali w ścianę budynku wyważając drzwi. Następnie weszli do środka, pobili mężczyznę i odjechali.

Zobacz także

Na szczęście mieszkaniec gminy Morąg nie odniósł poważnych obrażeń, ale i tak powiadomił o całej sytuacji policjantów. Nie znał dobrze napastników, jednak informacje, które przekazał funkcjonariuszom pozwoliły na szybkie ustalenie och tożsamości. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy gminy w wieku od 25 do 58 lat. 

Każdy z mężczyzn usłyszał zarzuty pobicia, naruszenia miru domowego oraz zniszczenia mienia. Podejrzani nie potrafili racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Jak dowiedzieli się policjanci, między mężczyznami wcześniej zaistniał konflikt, który doprowadził do tego zdarzenia. Teraz napastników czeka rozprawa przed sądem. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/KPP Ostróda/MP