Zamknij

"Auto ścięło drzewa, po czym dachowało". Dwie osoby zginęły w wypadku

27.12.2020 09:26
Wypadek
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze wojewódzkiej w powiecie działdowskim - podała warmińsko-mazurska policja. Samochód, którym podróżowali, ściął dwa drzewa i dachował.

Jak poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową sierż. szt. Justyna Nowicka z działdowskiej policji, do wypadku doszło na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 544 w okolicach wsi Wlewsk, w gminie Lidzbark.

Kierujący samochodem osobowym najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie auto wypadło z drogi, ścięło dwa drzewa, po czym dachowało na drodze 

sierż szt. Justyna Nowicka

Jak informuje PAP, pojazdem podróżowały trzy osoby, mieszkańcy miasta i gminy Lidzbark (woj. warmińsko-mazurskie). Na miejscu zginął 19-letni kierowca oraz pasażer w tym samym wieku.

Drugi z pasażerów, 17-latek, został przewieziony do szpitala w Olsztynie. Przyczyny oraz dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśnia obecnie policja pod nadzorem prokuratora.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP