Zamknij

Zabili dla 20 złotych. Bracia śmiertelnie pobili 49-latka

Redakcja
17.12.2018 18:59
Warmińsko-mazurskie. Zabili dla 20 złotych. Bracia śmiertelnie pobili 49-latka w Nidzicy
fot. KPP Nidzica

Do 12 lat więzienia grozi braciom, którzy śmiertelnie pobili 49-latka w Nidzicy (woj. kujawsko-pomorskie). Po rozboju sprawcy ukradli 20 złotych ofierze, która kilka dni po napaści zmarła w szpitalu. Mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

W ubiegłym tygodniu nidziccy policjanci otrzymali informację od lekarzy o śmierci pacjenta, który kilka dni wcześniej trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy.

Zebrane ślady doprowadziły śledczych do dwóch braci, mieszkańców Nidzicy. 40- i 31-latek zostali zatrzymani w czwartek i doprowadzeni do nidzickiej komendy.

Zobacz także

Następnego dnia zostali przesłuchani przez prokuratora, 31-latkowi przedstawiony został zarzut rozboju. Natomiast jego 40-letni usłyszał zarzut rozboju i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innej osoby, która później zmarła.

Starszy z braci przyznał się do zarzucanego czynu i dokładnie opisał przebieg tego zdarzenia.

Na początku grudnia idąc razem z bratem ulicami Nidzicy, postanowili zorganizować sobie pieniądze na alkohol. W tym celu zaczepili przypadkowego mężczyznę i zażądali wydania pieniędzy.

Gdy 49-latek im odmówił, został uderzony pięścią w twarz. Mężczyzna upadł, a sprawcy w tym czasie przeszukali ubrania pokrzywdzonego, zabrali 20 złotych i uciekli. Według relacji zatrzymanych mężczyzna miał sam wstać i odejść.

Zobacz także

Po pewnym czasie w miejsce opodal tego, gdzie miało dojść do rozboju, została wezwana karetka. Jechała ona do nieprzytomnego, leżącego na chodniku mężczyzny. Okazał się nim 49-latek, zaatakowany wcześniej przez braci.

Mężczyzna w związku z utratą przytomności trafił do szpitala. Niestety po kilku dniach zmarł. Na zlecenie prokuratora została przeprowadzona sekcja zwłok, której wyniki mają wykazać, czy jego śmierć nastąpiła w wyniku działania napastników i rozboju, którego był ofiarą.

Prokuratura i policja skierowały do sądu wniosek o tymczasowy areszt wobec braci. W piątek sąd przychylił się do wniosku, aresztując braci na trzy miesiące.

Za dokonanie rozboju oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja/PTD