Zamknij

Pijani chcieli okraść kościół. Zakonnica... zamknęła ich w środku

Redakcja
02.10.2018 12:02
Złodzieje
fot. warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Siostra zakonna z Lidzbarka Warmińskiego (woj. warmińsko-mazurskie) zamknęła w kościele dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść skarbony na datki. Siostra wezwała policję, a ta zatrzymała złodziei.

Oficer prasowa policji w Lidzbarku Warmińskim Monika Klepacka powiedziała, że zakonnica zatrzymała rabusiów po mszy. – Poszła do zakrystii i usłyszała, że w kościele ktoś hałasuje. Zobaczyła, że dwóch mężczyzn mocuje się z ogromnymi metalowymi skarbonami i próbuje je ukraść – powiedziała Klepacka.

Zobacz także

Siostra zakonna nie podeszła do mężczyzn, tylko po cichu pozamykała w świątyni wszystkie drzwi, ostatnimi sama wyszła i wezwała policję. Gdy na miejsce przyjechał patrol, otworzono kościół i zatrzymano złodziei. Byli to kompletnie pijani dwaj bracia, których policjanci dobrze znali.

– Okazało się, że dzień wcześniej udało im się ukraść z kościoła skarbonę, a w niej 300 zł. Wszystkie pieniądze przepili – dodała policjantka. Skarbony, które próbowali ukraść bracia, były warte ponad 5 tys. zł, a w nich było ponad 3 tys. zł. Złodzieje tłumaczyli policji, że nie chcieli ich ukraść, tylko „poprawić, bo krzywo stały”. Zatrzymanym braciom grozi do 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/MP