Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

6 osób nie żyje. Tragiczny pożar na warszawskim Żeraniu

26.12.2018 12:01
xxx wiadomosci

6 osób zginęło w pożarze drewnianego budynku na warszawskim Żeraniu. Ogień pojawił się we wtorek późnym wieczorem. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zaprószenie ognia.

6 osób nie żyje. Tragiczny pożar na warszawskim Żeraniu fot. B.Zawrzel/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do pożaru niewielkiego drewnianego budynku doszło we wtorek przy ul. Spedycyjnej na warszawskim Żeraniu. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godz. 22.30.

Rzecznik prasowy PSP st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że z chwilą, gdy pierwsze jednostki przybyły na miejsce, cały budynek objęty był pożarem. Pożar gasiło w sumie 11 zastępów. W zgliszczach strażacy odnaleźli 6 ciał. Dochodzenie prowadzi policja, na miejscu swoje czynności wykonuje też prokurator.

- Trudno na razie powiedzieć, co było przyczyną pożaru, a także, kim są ofiary - wskazał Frątczak.

Jak jednak dodała podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji, pustostan był zajmowany przez osoby bezdomne. Zaprószenie przez nich ognia jest jedną z analizowanych przyczyn zdarzenia.

mid-18c26005 fot. PAP

- Zakończyły się już czynności z udziałem prokuratora, teraz czekamy na oględziny miejsca przez biegłego z zakresu pożarnictwa - dodała policjantka.

Od soboty straż pożarna w całej Polsce przeprowadziła 3860 interwencji, w tym 1034 razy strażacy wyjeżdżali do gaszenia pożarów. W wyniku tych zdarzeń 18 osób zginęło, a 54 zostały ranne. Najtragiczniejszym dniem okazał się wtorek, kiedy zginęło 8 spośród 18 osób, w tym 6 w pożarze na warszawskim Żeraniu.

W tym samym okresie strażacy przeprowadzili 116 interwencji związanych z emisją dwutlenku węgla. 44 osoby odniosły obrażenia, nie było żadnej ofiary śmiertelnej.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń