Zamknij

6 osób nie żyje. Tragiczny pożar na warszawskim Żeraniu

Redakcja
26.12.2018 12:01
6 osób nie żyje. Tragiczny pożar na warszawskim Żeraniu
fot. B.Zawrzel/REPORTER/East News

6 osób zginęło w pożarze drewnianego budynku na warszawskim Żeraniu. Ogień pojawił się we wtorek późnym wieczorem. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zaprószenie ognia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do pożaru niewielkiego drewnianego budynku doszło we wtorek przy ul. Spedycyjnej na warszawskim Żeraniu. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godz. 22.30.

Rzecznik prasowy PSP st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że z chwilą, gdy pierwsze jednostki przybyły na miejsce, cały budynek objęty był pożarem. Pożar gasiło w sumie 11 zastępów. W zgliszczach strażacy odnaleźli 6 ciał. Dochodzenie prowadzi policja, na miejscu swoje czynności wykonuje też prokurator.

Zobacz także

- Trudno na razie powiedzieć, co było przyczyną pożaru, a także, kim są ofiary - wskazał Frątczak.

Jak jednak dodała podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji, pustostan był zajmowany przez osoby bezdomne. Zaprószenie przez nich ognia jest jedną z analizowanych przyczyn zdarzenia.

mid-18c26005
fot. PAP

- Zakończyły się już czynności z udziałem prokuratora, teraz czekamy na oględziny miejsca przez biegłego z zakresu pożarnictwa - dodała policjantka.

Od soboty straż pożarna w całej Polsce przeprowadziła 3860 interwencji, w tym 1034 razy strażacy wyjeżdżali do gaszenia pożarów. W wyniku tych zdarzeń 18 osób zginęło, a 54 zostały ranne. Najtragiczniejszym dniem okazał się wtorek, kiedy zginęło 8 spośród 18 osób, w tym 6 w pożarze na warszawskim Żeraniu.

Zobacz także

W tym samym okresie strażacy przeprowadzili 116 interwencji związanych z emisją dwutlenku węgla. 44 osoby odniosły obrażenia, nie było żadnej ofiary śmiertelnej.

RadioZET.pl/PAP/JŚ