Zamknij

Kawki na Mokotowie zostały otrute! Są wyniki sekcji zwłok

Redakcja
05.10.2018 15:15
Kawki na Mokotowie zostały otrute! Są wyniki sekcji zwłok
fot. mokotow.policja.waw.pl

Weterynarze nie mają wątpliwości – kawki z warszawskiego Mokotowa zostały otrute. Są wyniki piątkowej sekcji zwłok ptaków, które martwe znaleziono w kilku miejscach dzielnicy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Sekcję wykonałam na pięciu ptakach, które zostały do nas dostarczone z Mokotowa. Jest podejrzenie, że zwierzęta zatruły się jakąś toksyną, której najprawdopodobniej napiły się razem z wodą. Wszystkie miały uszkodzony przewód pokarmowy, układ oddechowy oraz uszkodzone serca – powiedziała PAP lek. wet. Karolina Kepler.

Dawid Fabjański z fundacji Animal Rescue Polska nie wyklucza, że ptaki zostały otrute środkiem na insekty, po którym puste pojemniki znaleziono w okolicy miejsca zdarzenia. Żeby to potwierdzić, potrzebne będą jednak dodatkowe badania toksykologiczne.

Informacja o martwych ptakach pojawiła się w czwartek wieczorem. Policję powiadomiła mieszkanka osiedla przy ul. Śniardwy. Na miejscu znaleziono około 130 martwych ptaków.

W piątek rano funkcjonariusze zostali poinformowani o kolejnych martwych ptakach. Tym razem w okolicach ulic Jadźwingów i Bartłomieja. Znaleziono tam około 70 kawek.

Zobacz także

Policja prosi o ostrożność wszystkich właścicieli zwierząt z Mokotowa, a fundacja Animal Rescue wyznaczyła 500 zł nagrody dla osoby, która pomoże w ustaleniu sprawcy otrucia ptaków.

RadioZET.pl/PAP/JŚ