Zamknij

Akcja CBŚP. Krople gwałtu, ecstasy i amfetamina przemycana w pudełkach po butach

Redakcja
08.01.2019 11:52
narkotyki z holandii w warszawie
fot. CBŚP

CBŚP przejęło w Warszawie narkotyki przemycone do Polski z Holandii. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby i zabezpieczyli amfetaminę, tabletki ecstasy i GHB, czyli płynną tabletkę gwałtu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Śledztwo w sprawie trwało kilka miesięcy. Funkcjonariusze ustalili, kiedy może dojść do kolejnego transportu i w weekend na Trasie Toruńskiej w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn przewożących narkotyki w pudełkach po butach. Co więcej, żaden z nich nie miał prawa jazdy.

W zatrzymanej toyocie znaleziono 1900 tabletek ecstasy, prawie 3 kilogramy amfetaminy i litr GHB – to tysiąc tzw. kropli gwałtu. Według ustaleń CBŚP narkotyki były rozprowadzane na Mazowszu i Podlasiu.

Zobacz także

Bez prawa jazdy przewozili narkotyki. Usłyszeli zarzuty

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ podejrzanym przedstawiono już zarzuty dokonania "wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości narkotyków". W poniedziałek sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na okres trzech miesięcy.

Sprawa, jak podaje kom. Jurkiewicz, ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają tożsamość kolejnych osób związanych z przemytem narkotyków z Holandii.

Zobacz także

RadioZET.pl/CBŚP/MK