Warszawa: Atak na Ośrodek Kultury Muzułmańskiej

Redakcja
27.11.2017 11:44
Warszawa: Atak na Ośrodek Kultury Muzułmańskiej
fot. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta

Policja poszukuje sprawcy lub sprawców, którzy w nocy z niedzieli na poniedziałek powybijali szyby w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej w Warszawie. Na jego terenie znajduje się meczet. Nikomu nic się nie stało - poinformowała w poniedziałek PAP stołeczna policja.

Jak powiedział Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, około godz. 6 rano policjanci zostali poinformowani, że doszło do uszkodzenia mienia w budynku przy ul. Bohaterów Września na warszawskiej Ochocie. Mieści się tam Ośrodek Kultury Muzułmańskiej wraz z meczetem.

Jak podkreślił, na miejsce natychmiast skierowano patrol. W budynku Ośrodka sprawcy wybili kilkanaście szyb. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci dokumentują zniszczenia i zabezpieczają ślady.

Ze wstępnych informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynika, że pracownik Ośrodka słyszał hałasy około godziny 1 w nocy. - Informacja ta została przekazana do policji dopiero kilka godzin później. W tym czasie sprawca lub sprawcy oddalili się już z tego miejsca - powiedział Mrozek.

Zobacz także

Funkcjonariusze będą analizować m.in. system monitoringu oraz przesłuchiwać świadków. - Prowadzimy intensywne czynności mające na celu ustalenie osoby lub osób mających związek z tym zdarzeniem. Będziemy sprawdzać system monitoringu. Zbieramy wszelkie informacje, które mogą doprowadzić do zatrzymania - podkreślił.

Zobacz także

Zaapelował do osób, które mogą mieć informacje na temat sprawców dewastacji, aby skontaktowały się z policją dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub kontaktując się z jednostką policji przy ulicy Opaczewskiej na warszawskiej Ochocie.

RadioZET.pl/PAP/KM