Zamknij

Chciał przemycić na lotnisku heroinę wartą ponad milion złotych. Czeka na wyrok

28.06.2019 13:55
Chciał przemycić na lotnisku heroinę wartą ponad milion złotych. Czeka na wyrok
fot. GERARD/REPORTER

Przeszukiwany na warszawskim lotnisku Chopina pasażer zachowywał się nerwowo. Nic dziwnego – sprawdzający jego bagaż celnicy zobaczyli pakunek z heroiną o wartości ponad miliona złotych. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. 

Celnikom rzucił się w oczy podejrzanie zachowujący się pasażer. Obywatel Grecji leciał z Johannesburga w RPA. Pytany przez mundurowych, nerwowo odpowiadał na zadawane mu pytania. Dociekliwi celnicy poprosili mężczyznę o otwarcie bagażu. W walizce znajdowała się pochowana heroina, co zostało potwierdzone badaniem narkotestem. Jej wartość oszacowano na ponad milion złotych.

Zobacz także

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego relacjonowali, że Grek był bardzo niespokojny. Przemytnik został aresztowany na trzy miesiące. Jest już po przesłuchaniu w prokuraturze. Jego sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.

Należy pamiętać, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za przywóz środków odurzających grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 5 lat, a w przypadku znacznych ilości sankcja jest większa, nie może być niższa niż 3 lata.

Radosław Borowski, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego

RadioZET.pl/PAP