3-miesięczne niemowlę w ciężkim stanie w szpitalu. Zostało skatowane?

05.07.2017 19:15

3-miesięczny chłopiec w ciężkim stanie trafił do warszawskiego szpitala dziecięcego na Niekłańskiej. Ma poważne obrażenia ciała. Lekarze po badaniach wezwali policję. Ta zajęła się sprawą. Obecnie trwają czynności wyjaśniające. 

Dziecko fot. Pixabay

Niemowlę ma pękniętą czaszkę i niepogojone złamania rąk i nóg. Rany kończyn ma od około miesiąca. Jego ogólny stan jest fatalny.

Według lekarzy, obrażenia wskazują na znęcanie się nad 3-miesięcznym chłopcem. Dlatego na miejsce wezwali policję. Ta prowadzi teraz tak zwane czynności wyjaśniające. Przesłuchuje lekarzy, zabezpiecza dokumentację medyczną, przesłuchuje świadków i bliskich rodziców niemowlęcia.

Śledczy sprawdzają historię rodziny. Na razie nikt nie został zatrzymany, policja zbiera dowody, przyjęła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Sprawa jest bardzo wrażliwa. Policja zapewnia, że traktuje ją priorytetowo. Chłopiec na razie pozostanie w szpitalu, jego życiu na szczęście nic nie grozi, ale musi przejść jeszcze badania neurologiczne. Najpewniej jutro zapadnie decyzja, pod czyją opiekę trafi.

RadioZET.pl/PaO/MP

Oceń