Zamknij

3-miesięczne niemowlę w ciężkim stanie w szpitalu. Zostało skatowane?

Redakcja
05.07.2017 19:15
Dziecko
fot. Pixabay

3-miesięczny chłopiec w ciężkim stanie trafił do warszawskiego szpitala dziecięcego na Niekłańskiej. Ma poważne obrażenia ciała. Lekarze po badaniach wezwali policję. Ta zajęła się sprawą. Obecnie trwają czynności wyjaśniające. 

Niemowlę ma pękniętą czaszkę i niepogojone złamania rąk i nóg. Rany kończyn ma od około miesiąca. Jego ogólny stan jest fatalny.

Według lekarzy, obrażenia wskazują na znęcanie się nad 3-miesięcznym chłopcem. Dlatego na miejsce wezwali policję. Ta prowadzi teraz tak zwane czynności wyjaśniające. Przesłuchuje lekarzy, zabezpiecza dokumentację medyczną, przesłuchuje świadków i bliskich rodziców niemowlęcia.

Śledczy sprawdzają historię rodziny. Na razie nikt nie został zatrzymany, policja zbiera dowody, przyjęła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Sprawa jest bardzo wrażliwa. Policja zapewnia, że traktuje ją priorytetowo. Chłopiec na razie pozostanie w szpitalu, jego życiu na szczęście nic nie grozi, ale musi przejść jeszcze badania neurologiczne. Najpewniej jutro zapadnie decyzja, pod czyją opiekę trafi.

RadioZET.pl/PaO/MP