Dwie ludzkie czaszki na placu budowy. Do akcji wkracza prokurator

14.03.2018 16:57

Niezwykłego odkrycia dokonano na placu budowy na warszawskiej Pradze-Północ. Były to ludzkie szczątki - dwie czaszki i pięć fragmentów kości. Prokuratura przeprowadzi śledztwo w tej sprawie.

Warszawa fot. Twitter/TVP3 Warszawa

O sprawie pisała stołeczna "Gazeta Wyborcza". Odkrycia dokonano na ul. Stalowej 29 - na terenie, na których prowadzone są prace budowlane.

– Podczas kopania dołu pod fundament, na głębokości metra, ze ściany wykopu wypadły fragmenty ludzkich szczątków - relacjonuje w rozmowie z "GW" aspirant Kamila Szulc z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Na miejsce dotarł także prokurator, przeprowadzono oględziny szczątków, które następnie przekazano do szczegółowych badań ekspertom z zakresu medycyny sądowej.

 – Podczas wstępnych oględzin nie stwierdziliśmy uszkodzeń kości, które mogłyby wskazywać na udział osób trzecich. Ale kości będą jeszcze badane – mówi dziennikarzom prokurator Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Na razie wiadomo jedynie, że znalezisko składa się z pięciu fragmentów kości oraz dwóch czaszek. Więcej szczegółów (np. wiek i płeć osób, do których należały szczątki) zostanie ustalonych po wydaniu opinii przez biegłego antropologa.

RadioZET.pl/warszawa.wyborcza.pl/MP

Oceń