Zamknij

Białorusin dostał pracę w restauracji w Warszawie. Oszukał pracodawcę na 43 000 złotych

Redakcja
09.05.2018 12:28
Białorusin dostał pracę w restauracji w Warszawie. Oszukał pracodawcę na 43 000 złotych
fot. Policja

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Białorusi podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna był pracownikiem restauracji, jak twierdzi pokrzywdzony przez 3 miesiące nie ewidencjonował wpłat dokonywanych przez klientów lokalu - podała policja.

Według śródmiejskiej policji oszustwo trwało trzy miesiące. Podejrzany używał kart magnetycznych, które klientom wręczano przy wejściu. Mężczyzna nie ewidencjonował wpłat.

- Sprawa wyszła na jaw, kiedy właściciel restauracji zorientował się, że finansowe raporty dzienne różnią się znacznie od raportów godzinowych. Powstała w ten sposób nadwyżka w postaci gotówki „znikała” w kieszeni pracownika lokalu - informuje policja.

Białorusin podczas zatrzymania miał przy sobie ponad dwa tysiące złotych pochodzących z przestępstwa. Znaleziono przy nim także kartkę, na której 25-latek zapisywał wszystkie kwoty zabierane z kasy.

zet2

Mężczyznę obciążają dodatkowo nagrania z kamer zamontowanych w restauracji. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli kolejną gotówkę mogącą pochodzić z przestępstwa. 25-latek usłyszał już zarzut oszustwa. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności

Zobacz też:

Skruszony złodziej odniósł skradziony telewizor na policję. Dołączył list

Sprzedawca z Lublina wypowiedział wojnę złodziejom. Proste, ale skuteczne

RadioZET.pl/pap/maal