Zamknij

Śmiertelnie potrącił pieszego na pasach i uciekł. Trwa pościg za kierowcą

01.12.2019 11:44
Śmiertelnie potrącił pieszego na pasach i uciekł. Trwa pościg za kierowcą
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Do tragedii doszło w sobotę około godziny 22.00 na warszawskim Mokotowie. Kierowca Mercedesa śmiertelnie potrącił 50-letniego mężczyznę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Obecnie jest ścigany przez policję.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

- Policja poszukuje sprawcy śmiertelnego potrącenia pieszego, do którego doszło w sobotę po godzinie  22.00 na ulicy Puławskiej w Warszawie, na przejściu z sygnalizacją świetlną - poinformował Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Wypadek miał miejsce mniej więcej na wysokości numeru 83.

Zobacz także

Retmaniak przekazał, że w sobotę 30 listopada po godz. 22.00 na ulicy Puławskiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Dolną w Warszawie, na oznakowanym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy marki mercedes.

Kierowca i pasażer uciekli z miejsca wypadku

- Niestety w wyniku poniesionych obrażeń pieszy zmarł w szpitalu. Jest to około 50-letni mężczyzna. Nie znamy do tej pory jego tożsamości, trwają ustalenia, nie miał przy sobie dokumentów - podkreślił Retmaniak.

Zobacz także

Jak dodał, "kierowca jak i pasażer samochodu osobowego mercedes oddalili się z miejsca zdarzenia przed przybyciem na miejsce policji". Jak z kolei informują lokalne warszawskie media,sprawca najprawdopodobniej porzucił samochód i uciekł z miejsca zdarzenia pieszo.

Zobacz także

- Szukamy zarówno kierowcy, jak i pasażera. Wiemy już, że samochodem podróżowały dwie osoby. One oddaliły się z miejsca wypadku przed przyjazdem policji - relacjonował nasz rozmówca. Dodał, że wszystkie informacje są ważne.

Mercedes został przewieziony na policyjny parking.

Policja apeluje do świadków

Retmaniak poinformował, że trwają poszukiwania kierowcy oraz ustalenia jego tożsamości.

Zobacz także

- I tu od nas gorący apel do wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę na temat zdarzenia, byli świadkami, bądź mogą wiedzieć, gdzie teraz przebywa kierujący jak i pasażer tego pojazdu, lub wiedzą, kto mógł się wczoraj poruszać takim pojazdem, proszeni są o kontakt z Komendą Rejonową numer 2 na Malczewskiego - powiedział.

 

RadioZET.pl/PAP